Expositie: 100-jarig jubileum met eigentijds schuttersstuk

HAARLEM – Het stuk is gemaakt ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van de vereniging. Het is een groepsportret van de leden van Fotogroep Haarlem, geïnspireerd op de beroemde schuttersstukken van Frans Hals. Waar Frans Hals zijn schutters afbeeldde met wapens en vaandels, zijn in dit stuk de leden “bewapend” met camera’s en fotografische attributen.

Bewuste keuze

Fotogroep Haarlem heeft bewust gekozen voor een enscenering in de Grote of St.-Bavokerk. Deze kerk is beeldbepalend voor de stad, is onderdeel van het logo van de vereniging en komt vaak voor in haar fotowerk.

Samen met een inkijkje in “the making of” is het stuk daar te zien t/m 13 mei. Daarna is de tentoonstelling t/m 5 juni te zien in de Kloostergangen.

Fotogroep Haarlem is opgericht in 1926 en telt momenteel 35 leden. Het is een vereniging van enthousiaste fotografen die om de week bij elkaar komen.

Zij organiseren verschillende activiteiten zoals fotobesprekingen, presentaties, lezingen, tentoonstellingen en gezamenlijke fotoprojecten.

Informatie

De tentoonstelling is van 19 maart tot en met 13 mei te zien in de Grote of St. Bavokerk, Grote Markt 22 (noordzijde) in Haarlem. Openingstijden ma t/m za 10-17 uur, entree 4 euro. Van 15 mei t/m 5 juni te zien in Kloostergangen, Grote Markt 2 (Stadhuis) in Haarlem openingstijden ma t/m za 8-17 uur. Vrij entree.

Expositie: 100-jarig jubileum met eigentijds schuttersstuk

Grote of St.Bavokerk en Kloostergangen

Grote Markt 22 en 2 (Kloostergangen)
Haarlem

  • Centrum
  • 13 april
  • 10:00 - 17:00 uur
  • Entree Kerk, Kloostergangen gratis
Vraag stellen Inschrijven

Deel deze activiteit

Plaats jouw activiteit!

Organiseer je een activiteit en wil je die op Haarlem Ontmoet onder de aandacht brengen? Maak dan snel je eigen account aan! Samen maken we Haarlem nóg leuker.

Plaats nu