De Vries Van Stockum: Interview Nelleke Noordervliet

Wat: Interview (door Catelijne Elzes)
Waar: Boekhandel De Vries Van Stockum, Haarlem (Jacobijnestraat 7)
Wanneer: Donderdag 27 november 2025 | 19:00 uur (inloop vanaf 18:30)
Toegang: Gratis
Aanmelden: Graag, via evenementen@devriesvanstockum.nl

OVER HET BOEK

In een samenleving waar al tien jaar geen vrije pers meer bestaat volgen we Sophie Roth, voormalig journalist, die de hoofdstad heeft verruild voor een huisje op het platteland, ver weg van het valse geluk dat het nieuwe bewind onder dwang heeft verspreid. Ze wil opnieuw beginnen in de kleine gemeenschap, maar stuit op achterdocht en terughoudendheid. Als ze in aanraking komt met het verzet wordt ze voor een moeilijke keuze gesteld: die tussen gewelddadige actie en verdachte afzijdigheid. De roman Het bewind van de gelukkigen houdt ons pijnlijk geloofwaardig voor wat er zou kunnen gebeuren als een democratisch gekozen partij de absolute macht in Europa naar zich toetrekt en de oppositie op allerlei manieren uitschakelt.

In 1987 debuteerde Noordervliet met ‘Tine of De Dalen’, een historisch roman over de vrouw van Multatuli, waarna ze veelgeprezen romans publiceerde zoals ‘Het oog van de engel’ en ‘De naam van de vader’, een verhaal over Augusta de Wit die opzoek gaat naar de identiteit van haar vader, een Duitse soldaat, waarmee ze de Multatuliprijs won. In 2018 werd haar oeuvre geprezen met de Constantijn Huyens-prijs.

De Vries Van Stockum: Interview Nelleke Noordervliet

De Vries Van Stockum

Jacobijnestraat 7
Haarlem

  • Centrum
  • 18:30 uur
  • Gratis, wel aanmelden

Deel deze activiteit

Initiatiefnemer

Boekhandel De Vries van Stockum

Plaats jouw activiteit!

Organiseer je een activiteit en wil je die op Haarlem Ontmoet onder de aandacht brengen? Maak dan snel je eigen account aan! Samen maken we Haarlem nóg leuker.

Plaats nu