De Liefde: Fidelkråm – Ro Krauss

Fidelkråm – Ro Krauss

Ro Krauss, Antoinette Lohmann, Peter van Lier

zondag 30 maart 2025 / 15:30

Polleke, Räuber en Grommer groeiden op in het Polabische dorpje Kŕaż en leerden daar al het noodzakelijke van de lokale betonvlechter, de kok van de herberg, de mooie vrouw van de schapenscheerder en de aantrekkelijke zoon van de scharensliep. Hoe klonk de muziek in de kroeg in de 17e eeuw? We weten veel van de muziek die aan het hof werd gespeeld, maar wat hoorde de ‘gewone mens’? Hoe zou de vermaakmuziek in de kroegen in die tijd zijn?

Antoinette Lohmann en Ro Krauss zochten het uit en reproduceerden vergeten instrumenten uit de renaissance en barok en brengen een feestelijk programma waaruit blijkt dat volksmuziek uit onze streek op zijn minst even aanstekelijk, feestelijk en dansbaar is als die uit de Balkan! Versterking werd gezocht en gevonden in Pieter van Lier op de Bumfiedl en Fidelkråm was geboren!

Fidelkråm speelt dus op instrumenten die in de volkse culturen van de 17e en 18e eeuw werden gebruikt (en soms nog steeds), zoals de Klarfiedl, de Grobfidel (een 3-snarige alt, met een platte kam die akkoordspel mogelijk maakt) en de Bumfidl, een draagbare cello.

Polleke Saytenqratzer (Antoinette Lohmann), Handfidl
Räuber Kneißl (Ro Krauss) Grobfiedel
Grommer Imbergen (Pieter van Lier) Bumfiedl

Locatie

Theater De Liefde
Begijnhof 10
2011 HE Haarlem

De Liefde: Fidelkråm - Ro Krauss

De Liefde

Begijnhof 10
2011 HE Haarlem

  • Centrum
  • 15:30 uur
  • €19 incl. drankje

Deel deze activiteit

Initiatiefnemers

Muziek in Haarlem
Theater de liefde

Plaats jouw activiteit!

Organiseer je een activiteit en wil je die op Haarlem Ontmoet onder de aandacht brengen? Maak dan snel je eigen account aan! Samen maken we Haarlem nóg leuker.

Plaats nu