Koor Doulce Memoire (Sur le Montagne)

Muzikale tocht naar de Oostenrijkse bergtoppen

Het Haarlemse kamerkoor Doulce Memoire neemt u graag mee op een muzikale tocht van de Lage Landen naar de bergtoppen van het voormalige Oostenrijks-Habsburgse Rijk. Het koor zingt a capella.

In vier liederen uit de laat 15de, begin 16de eeuw hebben de Vlaamse componisten Isaac en Josquin en hun Oostenrijks/Zwitserse tegenhangers Paminger en Senfl op prachtige wijze bijbelse liefdespoëzie getoonzet.

Met zevenmijlslaarzen stappen we door de tijd om te laten horen dat bijbelse teksten ook 20ste-eeuwse componisten als Manneke en Straesser nog altijd weten te inspireren. In Psaume 121 richt Manneke zijn blik naar de bergen wanneer hij de hulp van de Eeuwige wil inroepen. Straesser verzoekt in zijn Motetus Christus de sluier weg te nemen opdat hij Hem kan volgen. We sluiten af met Eschers hoopvolle boodschap in Le vrai visage de la paix: de vredesduif woont het liefst in de harten van de mensen.

Zondag 8 oktober, 14.30 uur  Tickets €17,50

Te bestellen: Op deze site

Koor Doulce Memoire (Sur le Montagne)

Verhalenhuis

Van Egmondstraat 7
2024 XL Haarlem

  • Noord
  • 14:30 uur
  • €17,50

Deel deze activiteit

Initiatiefnemers

Muziek in Haarlem
Verhalenhuis Haarlem

Plaats jouw activiteit!

Organiseer je een activiteit en wil je die op Haarlem Ontmoet onder de aandacht brengen? Maak dan snel je eigen account aan! Samen maken we Haarlem nóg leuker.

Plaats nu