Verhalenhuis: Dante lezing – Van Fellini tot Sorrentino

 

Rudi de Boer over de Italiaanse film

Donderdag 13 februari, 20.00 uur Tickets bestellen kan: Hier

Lezing over de Italiaanse film, van Fellini tot Sorrentino – donderdag 13 februari

Ticket Type Price Cart
13-02 Zitplaats niet leden (incl. 2x koffie/thee) € 11,50
13-02 Zitplaats Dante leden (incl. 2x koffie/thee) € 4,50

La dolce vita – zondag 23 februari

23-02 Zitplaats, kleine zaal € 6,50

La grande belezza – zaterdag 8 maart

Ticket Type Price Cart
08-03 Zitplaats, kleine zaal € 6,50

 

Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog lag Italië letterlijk en figuurlijk in puin. Een aantal regisseurs had de behoefte om die brute werkelijkheid aan de wereld te tonen. Op die manier werden zowel de schoonheid als de puinhopen van Italië getoond. Deze stroming wordt het Italiaans neorealisme genoemd. Roberto Rossellini was een van de vaandeldragers. Hij maakte films als ‘Roma Città Aperta’ (1945) en ‘Germania Zero Anno’ (1948). Daarnaast maakte Vittorio De Sica furore met ‘Ladri di Biciclette’ (1948) en ‘Umberto D ‘(1952). Het is niet mogelijk om het over Italiaanse cinema te hebben zonder Federico Fellini aan bod te laten komen. Denk aan beroemde films als ‘La Dolce Vita’ (1960) en ‘Otto e mezzo’ (1963). Maar Italië staat ook bekend om zijn genrefilms waarvan de spaghettiwestern gelijk in het oog springt. De laatste jaren wordt Paolo Sorrentino gezien als een van de grootste regietalenten.  Hij wordt ook wel de nieuwe Fellini genoemd. ‘La Grande Belezza’ (2013) trok alleen in Nederland ruim 250.000 bezoekers.

Na de lezing kunt u twee van de films die daar zijn besproken nog eenmalig bekijken in Verhalenhuis Haarlem. Zondag 23 februari om 19.30 uur draait ‘La dolce vita’ uit 1960 van Fellini en zaterdag 8 maart om 20.00 uur ‘la grande belezza’ uit 2013 van Sorrentino die ook wel de nieuwe Fellini wordt genoemd. Reserveren kunt u onderaan deze pagina!

Rudi de Boer geeft overal in Nederland inleidingen, filmlezingen, filmlessen en filmcursussen. Daarnaast verzorgt hij nagesprekken bij diverse filmfestivals zoals het International Filmfestival Rotterdam en het Nederlands Filmfestival. Rudi houdt zowel van blockbusters, mooie oude Italiaanse filmklassiekers als van obscure Franse arthousefilms en absurdistische cultfilms: in elke film ziet hij wel iets waarover gefilosofeerd kan worden.

Verhalenhuis: Dante lezing – Van Fellini tot Sorrentino

Verhalenhuis

Van Egmondstraat 7
2024 XL Haarlem

  • Noord
  • 20:00 uur
  • €4,50, €6,50 en €11

Deel deze activiteit

Initiatiefnemer

Verhalenhuis Haarlem

Plaats jouw activiteit!

Organiseer je een activiteit en wil je die op Haarlem Ontmoet onder de aandacht brengen? Maak dan snel je eigen account aan! Samen maken we Haarlem nóg leuker.

Plaats nu